2019. gada 28. sept.

Ekskursija uz Franča Trasuna muzeju "Kolnasāta".

Atceroties mūsu diženo latgalieti, radās ideja noorganizēt ekskursijas braucienu uz Sakstagala pagasta muzeju "Kolnasāta". To iecerējām kā veltījumu Latvijas -100gadei. Šo ideju atbalstīja pagasta vadītājs Aivars Umbraško. Interesentu bija daudz, tomēr visi tajā dienā nevarēja braukt. Bet, nelielā sastāvā tomēr braucām, kā iecerēts un saskaņots ar muzeja gidi Ilonu.
Interesantais stāstījums par Franča Trasuna bērnību, jaunību, ģimeni, apskatot saglabājušās  mēbeles, māju, tās iekārtojumu, radās sajūta, ka esi nonācis laba saimnieka mājā pirms simts gadiem. Katrai lietai sava nozīme un pielietojums.
Apskatījām arī pastāvīgo izstādi "Senie sadzīves priekšmeti", Latgales zemnieka sētas kultūrvidi ar dzīvojamo māju, kūti, klēti, pirti, ābeļdārzu, liepu aleju, dīķiem. Apstājāmies arī pie krucifiksa, kuram bija un arī patlaban ir liela loma cilvēku dzīvē.
Pēc muzeja apskates aizbraucām uz Rēzeknes Miera kapiem, kur atdusas Francis Trasuns. Ziedi, sveces un lūgšana - tās bija mūsu dāvanas.
Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Suminām ILZI VOVKU!

 Jau otro reizi mūsu Ilze Vovka piedalās Jauno literātu konkursā" Pīterdīna Rogovkā", Rēzeknes novadā un ieņem godalgotu vietu. V...