2019. gada 12. marts

Godinot pagātni, veidosim nākotni

Sadarbībā ar Tautas namu, Aulejas pagasta pārvaldi, 9.martā pie mums notika skaists pasākums. Kā galvenais pasākuma iemesls - atkārtoti izdotās Kazimira Buiņicka grāmatas "Priestera Jordana atmiņas"prezentācija. Iesaku izlasīt visiem, lai izprastu savu vēsturi, kas norisinājās 16. - 17. gs.
Galvenā grāmatas varone ir Aulejas Roze, kuru nozaga Aulejas muižniekam kā mazu zīdainīti, izaudzināja audžuvecāki "pagāniskā ciema solā (sādžā)". Izaugusi kā krāšņa jauniete, satiek, iemīl jauno Jordanu, sagaida no karagājiena un mistiski mirst kāzu naktī. Bagātīgie to laiku vides un vēsturisko notikumu apraksti, cilvēki, kuru uzvārdi līdz mūsdienām Aulejā satopami, vietas, un daudz citu atpazīstamu momentu.
Aulejas Roze - Latgales Roze. Arī Turaidas Roze, kuru visi pazīst, dzīvojusi tajā pašā gadsimtā. Celsim gaismā savus varoņus!
Grāmatas visiem pasākuma dalībniekiem un apmeklētājiem tika dāvinātas. Lasīsim un liksim kopīgi vēstures atmiņu gleznu.
Arī koncerts iepriecināja. Piedalījās Izvaltas jauniešu deju kopa "Rudņa", Ezernieku etnogrāfiskais ansamblis "Akmiņeica", Aulejas etnogrāfiskais ansamblis "Aulejas sievas".

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Suminām ILZI VOVKU!

 Jau otro reizi mūsu Ilze Vovka piedalās Jauno literātu konkursā" Pīterdīna Rogovkā", Rēzeknes novadā un ieņem godalgotu vietu. V...